Hayaller

Öncelikli hedefim 2015 mayısından sonra Dışişleri Bakanlığı’nın Diplomatlık sınavlarını kazanmak. Kazanamadığım taktirde Kasım’da 5 aylık askerlik yapmayı düşünüyorum. Geldiğimde yeniden deneyeceğim bu sınavları. Olana kadar..

Diğer seçenek ise; Bu sene Ygs ye girip 2 yıllık Adalet okumayı devamında Dgs ile en az Uludağ Hukuk a geçmeyi ve 24 yaşında 2 üniversite mezunu olmayı planlıyorum. Duruma göre Diplomatlık sınavlarını geçip 1 sene eğitimi alırken adaleti bitirebilir, ya da zamanım kalırsa DGS ile Ankara Hukuk’u zorlayabilirim.

 

Artık Ygs nin Dgs nin o kadar da zor olmadığını biliyorum. Tek problemimin LYS matematik olacağı aşikar. İstediğim birşeyi başarmak için elimden geleni yaparım. Bir an önce Dışişleri bakanlığında işe başlayamazsam Hukuk fakültesi bitireceğime kesin gözüyle bakıyorum. Hatta 30 yaşıma kadar okuyabilirim.

Tabi hedefimdeki Dışişleri bakanlığı için baya iyi bir İngilizce şart. Biz de şuan onu kovalıyoruz. Eğer ölmezsem bu bahsettiklerimden birini bir şekilde başarıp yine sonuç olarak Dışişleri Bakanlığı nda göreve başlayacağım. Önümdeki tek engel burada ölüm. 

 

Devamı gelecek. Ulaşılması mümkün hayaller bir gün gerçekleşecektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s