Tayyip’e oy veriysen yalaka yüzsüz göt kılı ve cahilsin !

Bu yazı 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce Recep Tayyip Erdoğan’ın düzenlediği vizyon toplantısı için yazılmıştır. Dönem içinde bu toplantı için dönen muhabbetler de birçok kişinin aklındadır.

halkımız yine geri zekalılığını göstermiştir.

erdoğan’ın vizyon toplantısına gidenler için söylenenler.

yalaka ! göt kılı ! sözde sanatçı ! atatürk düşmanı !

erdoğan’ın toplantısına gitmeyenler için söylenenler.

bizim sizin gibi sanatçılara ihtiyacımız var (bu lafı demet akalına diyorlar bi de. bakın bakın ‘sanatçı’ hem de)
siz onlardan olmadınız kişiliğinizi kaybetmedniz !

erdoğan’ın vizyon toplantısına gidenleri eleştiren ünlüler de var.

bu fotoğrafı gördükten sonra sanat dünyasına olan saygım azaldı.
kula kulluk edene yazıklar olsun orhan gencebay !
utanıyorum şu fotoğraftan, biz böyle olmadık biz erdoğan ın yalakası değil atatürk’ün çocuklarıyız.

tamam bu geri zekalıları gördük. kendi fikrimi eklemek istiyorum. her 2 kişiden birinin oy verdiği bir adam var ortada. siz bu adamı savunun ya da aksini yapın. ama bu adam bu kadar popüler iken bu ülkede, ona 15 tane sanatçının gitmesi bile çok az değil mi ? yani sanatçı demek aydın demektir de kendine sanatçı diyen götü açık, saçma sapan şarkı sözlerini satın alıp sadece okuyan pop şarkıcılarıyla dolu bi ülkede asıl sanatçılar tiyatrocular yazalar yönetmenler şairlerdir. onu geçtim, şarkıcı-sanatçı kavramını bir ele aldığımızda, ülkemizin ünlülerinin erdoğan’a destek vermesi ne kadar iğrenç olabilir ki ? yani gidip ayakkabısının altını öpmüyorlar. yani bu adamın gizli ya da açık ülkeyi kötü yönettiğini söyleyebilirsiniz ama bu denli oy alan birinin sanatçılardan ve pop şarkıcılarından destek görmesi gayet olağan değil mi.

abd de will smith barack obamanın hayatını içeren filmde onu canlandıracak, eminem clinton a hakarete varacak derecede şarkı sözleri yazınca clinton ı savunan r&b pop ve jazz şarkıcıları hatta rap şarkıcıları bile eminem’e cephe almadı mı ? psy denen adam güney kore devlet başkanı ile ülke ülke gezmedi mi ? david beckham, michael owen, linneker eski ingiltere başbakanı tony blair ın ofisine gidip ziyarette bulunmadı mı kraliçenin onur nişanı ve lordluk ünvanı verilmedi mi ? katalonya takımı barcelona’lı futbolcular leo messi (hem de arjantinli) iniesta, xavi gibi oyuncular 2010 dünya kupası sonrası ispanya kralının konuğu olmadılar mı ? karşılığında hepsiyle hatıra yemeği yemedi mi başka zaman. veya almanya’da birçok sanatçı ve şarkıcı çıkıp başbakan merkel’in davetlisi olarak bi baloya katılmadılar mı bundan 2-3 sene önce ?

arkadaşlar bizim halkımız yine diyorum ki geri zekalı. yaşınız itibari ile birçoğunuz bilmiyor olabilir ama bu hep böyleydi. özal da da böyleydi demirelde de kenan evrende de erdoğanda da. hükümete azıcık yakın olan ünlüler yalaka, siyasi görüşleri iktidar partisi ile zıt olanlar devrimci halkın gerçek sanatçısı ve aydın oluyor. zaten bu ülkede aydın olabilmek için alkol içip hükümete giydirip muhalif eylemlere katılıp muhafazakar kesimleri iğnelemek gerek. o yüzdendir ki müjdat gezer gibi bir ‘sanatçı’nın ‘aydın’ sayıldığı bir ülkede yaşıyoruz. zaten izmir’de de açık ayrana, laik aydın modern ve atatürkçü ayran deniyormuş.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s