Akatsuki Bursa

tumblr_static_1303450787_wallpaper_akatsuki_by_dkstudios05-d17naez

Evet beyler. Bu gördüğünüz ekibin ismi Akatsuki. Bir çete olup tüm dünyada adından söz ettiren çok ama çok güçlü kaçak ninjalardan oluşmakta. En Soldan başlayarak en sağa doğru isimleri, Sasori, Uchiha Itachi, Pain, Kisame, Tobi, Zetsu, Kakuzu, Deidara, Konan, Hidan. Karakterler ise şöyle kişilikte.

Sasori: Kızıl saçlı olan bu çocuk, bir kukla ustasıdır. Dış görünümü, kukla görüntüsünde peçeli kertenkele gibi iskelettir. Fakat asıl görünümü bu kızıl saçlı genç halidir. Tüm ailesini ve arkadaşlarını kukla yapıp savaşlarda o kuklaları kullanacak kadar psikopattır. Öldürdüğü rakiplerini birer kuklaya çevirip onlardan koleksiyon yapar. Hızını alamayıp önce en yakın arkadaşını ardından kendini bile kukla yapmıştır. Ve kuklası kırıldığında, genç hali ortaya çıkmıştır. Kukla konusunda dünyanın en iyisidir ve inanılmaz derecede güçlüdür. Kukla sanatından dolayı sürekli sanat ve sanatçılıktan bahseder. Bu nedenle 2 li gruplar halinde dolaşırken, yanındaki arkadaşı Deidara ile hep sanat kavgası yapar.

Uchiha Itachi: Konaha köyünün güçlü ailesi Uchiha’ların gelecek vaadeden ninjasıdır. Daha 11 yaşında jounin olmuştur yani o kadar yeteneklidir ki 30 yaşına kadar bekleyememiştir. Tüm ailesindeki Sharingan gözlerden onda da vardır. Serinin en güçlü karakterleri arasındadır. Cool kişiliği, babacan tavrı, felsefik sözleri ile bilinir. Ve bir gün tüm ailesini, koca bir klanı tek gecede kılıçtan geçirir. Herkesi öldürür de çok sevdiği kardeşini öldüremez. Ve sonradan köyden kaçarak bu Akatsuki grubuna katılmıştır. Aslında ailesini öldürmesi de Konaha köyünün yaşlılarının emridir yani kökteki devlet liderlerinin. Fakat o, bir gün kendisini öldürecek kadar güçlenecek kardeşine kıyamamıştır. Hepitopu 700 bölümde 20 bölüm görünür fakat taraflı tarafsız herkesin hayran kaldığı kişidir. En büyük gücü, sahip olduğu Sharingan’dır. Sonradan en yakın arkadaşını öldürünce Mangekyou Sharingan’a sahip olmuştur. Bu göz sayesinde, rakibini sönmeyen siyah ateş Amaterasu ile yakabilir. Ya da Tsukiyomi tekniği ile rakibine genjutsu yapıp (hayal alemine sokup) ona işkence yapabilir ve vücuduna tek bir fiziksel saldırı yapmadan rüya aleminde işkence yapabilir. Son olarak Susano’o kullanıp nihai bir savunma gücü oluşturabilir ve bu savunma gücüyle yıkılmaz bir savunma ve güçlü saldırılar yapabilir. Kesinlikle serinin en güçlü 5 karakteri arasındadır.

Pain: 6 yolun pain i (Six path of the Pain) olarak da bilinir. Asıl adı Nagato’dur. Yağmur köyü sınırlarında geçen 2. Büyük Ninja Savaşı’nın tam ortasında ailesini kaybetmiştir. Aç ve kimsesiz sokaklarda dolaşırken Yahiko ve Konan ile tanışır. Sonradan bir savaşta Yahiko ölür. Bu turuncu saçlı görünen kişi aslında Yahiko’dur. Şöyle ki, Pain’in yani Nagato’nun Rinnegan gözü vardır. Bu da, ona önemli bir güç getirir. Bu göze sahip kişi, kendisine 5 adet karakter oluşturur ve her birinde bu göz vardır. Bunların her biri farklı güce sahip olup hepsi aslında arkada hiç görünmeyen kişiye bağlıdır. Bu kişi Nagato’dur. 5 farklı karakteri ustalıkla entegre eden ve aynı anda kullanan Nagato, arkadan dövüşleri yönetir ve daha çok Yahiko (turuncu saçlı) görünümüyle konuşur. Çünkü Yahiko öldüğünde, bu grubun lideri yapacak kadar çok seviyordur onu. Ve Akatsuki grubunun kurucusudur. Cool tavrı ve çok büyük güçleri ile bilinir. Ve Ninjaların atası sayılan 6 yolun bilgesinin soyundan geldiği söylenir çünkü o Rinnegan göz bunu gösterir. İsmini Pain yani acı olarak koymuştur. Sürekli nefretten barıştan ölümden ve kinden bahseder. Gerçek barışın çok zor ama mümkün olduğunu, bunun nefret aracılığı ile olacağını iddia eder. Acı duyan birini anlaman için onunla aynı acıyı çekmelisin yoksa onu anlayamazsın, anladığına inandıramazsın der. Çünkü çocukluğunda ailesini ilerleyen yaşta köpeğini ve en yakın arkadaşı idolü Yahiko’yu kaybetmiştir. Bu acı dolu hayattan dolayı acı çekmeyi kabullenmiş, acı çektirmeyi bir araç olarak görmüştür. Savaşların anlamsızlığından dem vurur ve acı çekmeyi ve çektirmeyi gerekirse barış için kullanmayı seçmiştir. Ve sevgi ile değil nefret aracılı ile başarıya odaklanmıştır.

Kisame: Dünya’daki en güçlü 7 kılıç ustasından biridir. Kendisi aslında solungaçlı bir balıktır. 7 büyük kılıç ustasından biri olmakla birlikte, kendi kılıcının adı Samaheda’dır. Japonca köpek balığı anlamına gelir. Renkli kişiliğinin yanında oldukça hızlı kindar güçlüdür. Samaheda’sı sayesinde düşmanlarını oldukça çabuk yenebilir.

Tobi: Turuncu maskeli bu adam, ilk başlarda salak bir velet gibi davranır. Fakat sonradan kim olduğu anlaşılır. Kendisine ‘ben Uchiha Madara’yım diyen bu kişi, yıllar önce öldüğü sanılan çocuk, Uchiha Obito’dur. Madara ise, dünya tarihinin en güçlü ve en kötü ninjası olarak bilinir ve öldüğünü sanar herkes. İnsanlara ben Uchiha Madara’yım deyip dünyayı kendi gücüne tabii kılacağını söyleyen Obito kendisine Tobi dedirtmektedir. Oldukça güçlüdür, nesnelerin içinden geçme uzay zaman boyutunu kullanıp bir yerden bir yere anında gitme gibi özellikleri vardır. Ve Nagato yani Pain’i kullanan kişidir. Aslında Akatsuki’nin lideri Pain olduğu bilinse de Tobi, Nagato’yu kullanan kişidir ve Akatsuki’nin asıl lideridir.

Zetsu: Serinin en gizemli karakterlerinden biridir. Kafasında yeşil bir çeper olan bu ot gibi canlı 2 parça halindedir. Yüzünün yarısı beyaz yarısı siyahtır. Beyaz zetsu ve siyah zetsu olarak ayrılır. Siyah zetsu kötülüğün simgesi Uchiha Madara’ya kadar dayanan bir illettir. Beyaz Zetsu ise tam bir biyolojik alettir. Zetsu, isterse kendisine ait 100.000 kopya oluşturabilir. Dünya üzerinde olan ve ölmüş tüm ninjaların genlerini bu kopyalara yerleştirerek onları kısmen diriltebilir. Kendisi, Uchiha Madara’nın düşmanı ve en büyük rakibi Hashirama’nın genlerinden yapılmıştır. Ve aslında kısmen ondan bir parça taşır. Gizemini son bölüme kadar koruyan bu karakter, Akatsuki’nin ölen son karakteri denilebilir. Son olarak, siyah zetsu, yani bu ninjanın yapay 2 parçasından olan siyah kısmı, tüm kötülüklerin çıkış kaynağı olarak tasfir edilmiştir diyebiliriz. Kısacası zetsu kendi başına bir hiçtir, onu dünyaya getiren kişilerin yükleyeceği biyolojik genler ve diğer karışımlarla etkinleşir.

Kakuzu: Akatsukinin neredeyse en yaşlı elemanı olarak bilinen kaçak ninjadır. Ayrıca ekibin finansal işlerinden sorumlu kişisidir. Akatsuki’deki ortağı Hidan’dır. Bunun özellikle bir sebebi vardır. Bu sebep Kakuzu’nun çok sinirli bir olmasından dolayı ekip arkadaşlarını bir anlık sinirle öldürmesidir.Kakuzu dövüştüğü kişilerin kalplerini alarak uzun süre yaşamanın sırrını bulmuştur. Ayrıca bu kalpler sayesinde vücudundan çıkardığı yaratıklarla her elementi ustaca kullanabilir.

Deidara: Bu sarı saçlı, kıza benzeyen karakter Sasori’nin yol arkadaşıdır. En büyük özelliği şudur. Elinin içinde bir adet ağız vardır. Ve beyaz patlayan killerle dolaşır. Bu patlayan killeri elindeki ağıza verir ve o şekilde killere şekil verir. Gerekirse bir uçak gerekirse bir el bombası. Ve bunları patlatarak rakibini yok eder. Bu yüzden sürekli Sasori’nin kukla sanatına karşı kendi sanatını anlatır ve sanatçılıktan bahseder. O yüzden hep ‘sanat patlamadır !’ der. Patlatmaktan zevk alır ve bu killeri patlatmak için ‘Katsu’ der. Oldukça güçlü olsa da diğer Akatsuki üyelerine göre gücü biraz daha hafif alınabilir. Geveze halleriyle bilinir, takım arkadaşı Sasori ne kadar sessiz biriyse Deidara aksine o kadar gevezedir. Ve sürekli bir yerlere geç kalır. O yüzden hep Sasori tarafından ‘geç kalmayı ve bekletmeyi sevmem, bir gün geç kaldığın için öldüreceğim seni Deidara’ der.

Konan: Yahiko ve Nagato ile arkadaştır. Yahiko ölünce, Nagato Yahiko’yu ve başka bedenleri bir araya getirmiş ve arka plana geçip Pain rolüne bürünmüştür. Konan ise bu Akatsuki örgütünde Yahiko görünümlü Pain’in sağ kolu rolünü almıştır. Güçlerini çok göstermese de en büyük özelliği, kağıttan patlayıcılar göndermesi, ya da kollarını kağıt haline getirip uçmasıdır. Kağıtları patlatarak rakibine tahribat verir. Ya da kağıt ustası da denebilir. Kağıttan bombalar, çiçek görünümlü patlayıcılar yapar. Tam bir origami ustasıdır. Kişilik olarak ise, duygusal bir kızdan farkı yoktur. Şeytani değil insani bir kişiliği vardır. Arkadaşlarına çok ama çok değer verir. O yüzden önce Yahiko ardından Pain yani Nagato’yu kaybetmesi onun için kaybedilecek birşeyin kalmadığı sonucuna varması demektir.

Hidan: Kakuzu’nun yol arkadaşıdır. Grubun en vıcık kişisidir. Sürekli gevezelik yapar. Kendisi kaçak bir ninja olmakla birlikte rahiptir. Kendi dinine aşırı bağlıdır. Bu şekilde ölümsüzlüğü ele geçirmiştir. Sürekli dinden bahseder. Ölümsüz olmasının yanında rakipleri öldürme şekli inanılmazdır. Rakibinin kanını kılıcına değdirdiği anda o kanı yalar. Ve rakibinin kanını yaladıktan sonra kendini bıçaklamaya başlar. Bu şekilde kendine batırdığı her kılıç rakibini etkiler. Kısacası Hidan’a kanınız değerse, kendini bıçaklayarak sizi öldürecektir. Bu hareketine dinde bir ayin diyerek Tanrıya yakarış yaparak sizi katleder.

Karakterler bu şekildedir. Gelelim Akatsuki’nin amacına. Akatsuki, görünen amacıyla şunu hedefler. Liderliğini Pain’in yaptığı bu çete dünyada 9 adet bulunan kuyruklu canavarları toplayıp tüm dünyayı kendi emelleriyle yönetmek ister. Bunun dışında para ve değerli eşyalar karşılığında kiralık katillik yaparlar. Üyeler para karşılığında birilerini öldürebilir. Kısacası vurgun yaparlar sürekli. Tüm dünyanın korktuğu bu kişiler hep siyah bir cüppe giyer. Bu cüppede kırmızı bulut simgesi vardır. Bu elbiseyi görenler korkudan ne yapacağını bilemez. Kendilerinden bu kadar korkan insan varken Akatsuki, üyeleri arasında sıkı bağlar olan bir çetedir. Vurgun yapmak Akatsuki’ye yakışır. Bursa’nın Akatsuki’si olacak bir çete varsa o da aslında çoktan bellidir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s